Cake with heart

Show description

Sugar cake - round, white, decorated with a red ribbon and heart on a stick.

When you place your order you will see the field "special instructions". To create a cake to your liking, select the type of sponge cake (dark or light) and the filling.
Choose your flavour: strawberry, raspberry, peach, cherry, lemon, chocolate, walnut, coffee, cream.

*The cake in the photo is for reference only. You can enter your cake finishing preferences in the special instructions. Our confectioners will do their best to make it according to your vision.
In case this is not possible the cake will be made in its basic form.

The final product may slightly differ from the one presented in the photo. The weight of the cake may slightly differ from the weights given below.

Ten wyjątkowy, przepiękny tort na Dzień Matki sprawdzi się idealnie także przy każdej innej okazji, kiedy chcesz pokazać komuś, że jest wyjątkowy lub podziękować za jego obecność. Przepyszny biszkopt przekładany aksamitnym kremem z pewnością zadowoli nawet najbardziej wymagające kubki smakowe. Całość jest pięknie ozdobiona jasną polewą i sercem. Istnieje możliwość modyfikacji napisu, by w pełni wyrazić słowa wdzięczności lub serdecznych życzeń.


Zamawiając u nas tort z dostawą, możesz mieć pewność, że znajdzie się on na Twoim stole w jedyne 72 godziny, dzięki profesjonalnej dostawie kurierskiej. Istnieje możliwość wyboru rozmiaru tortu, w zależności od ilości gości.


Każdy tort z dowozem staramy się przygotowywać z najwyższą starannością, dbając o szczegóły i jakość składników, dlatego zwłaszcza torty z ozdobą z owoców sezonowych mogą różnić się od tych na zdjęciach. Jesteśmy otwarci na propozycje naszych klientów i chętnie udzielamy rad dotyczących zamówień, dlatego w razie potrzeby, prosimy o kontakt.

Choose size:
Small 293.90 zł
2kg/8pers.
Medium 356.90 zł
2,5kg/12pers.
Big 409.90 zł
3kg/16pers.
Additional accessories:
3.90 zł
10.90 zł
10.90 zł
Treść do uzupełnienia w danych dostawy
8.90 zł
10.90 zł

Sum:

356.90 zł
  • Place and time of delivery

    We will deliver your order on chosen date and time! You can set delivery details in your shopping cart.

  • Personalized message

    A message card is attached to every product. You can enter its content in step: delivery data.